ФЕСТИВАЛИ И ПРЕМИИ:

 

- Оскар, 2002 год. Номинации: Лучший фильм на иностранном языке — «Норвегия»
 
- Сан-Себастьян, 2001 год, Победитель: Лучший режиссер-дебютант - особое упоминание (Даг Альвеберг, Петтер Несс) - Приз молодежного жюри

Эллинг

Elling
C 27 Мая 2004
Страна: Норвегия
Хронометраж: 89
Жанр: Драма, комедия
Режиссер: Петтер Несс
В ролях: Пер Кристиан, Эллефсен Свен, Нордин Марит, Пиа Якобсен, Ёрген Лангхелле

 

Два года Эллинг лечился в психиатрической клинике, и вот настал тот день, когда он должен вернуться к нормальной жизни… Рассказанная с грустной улыбкой история двух душевнобольных, подружившихся в клинике и по выходе решивших держаться друг друга и впредь, еще и свидетельство благополучия норвежского общества: когда сумасшедшие могут, не испытывая финансовых проблем, устраивать свою жизнь наравне с дееспособными гражданами за счет государства — это прекрасно.


ТРЕЙЛЕР


СКОРО В ПРОКАТЕ

Цензорка

Дата релиза: 07 Марта 2024

Леся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній вʼязниці. Це світ, населений лише жінками: медсестрами, увʼязненими та наглядачками. Лесю турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За її життям спостерігає співробітниця в’язниці — самотня цензорка Олена, якій усе складніше лишитися осторонь.

І все ж Лоранс

Дата релиза: 14 Марта 2024

Лоранс — учитель старшої школи та письменник, який шалено закоханий у свою дівчину Фред. Їхнє радісне життя перевертається з ніг на голову, коли Лоранс зізнається про свою транссексуальність і намір жити як жінка. Фред обіцяє підтримувати партнера під час його переходу, але новий спосіб життя пари суперечить поглядам друзів, родини та суспільства в цілому.

Зелений кордон

Дата релиза: 21 Марта 2024

Найрезонансніший фільм року від режисерки «Ціни правди» Аґнєшки Голланд.

Пам’ять любові

Дата релиза: 28 Марта 2024

Сильвія проживає детально сплановане рутинне життя. Водночас Сол постійно втрапляє в дивні ситуації, бо забуває те, що з ним сталося буквально кілька годин тому. Їхня зустріч розпочалася з дивного непорозуміння, але цей випадок зближує обох і змушує замислитись, що не такі вже вони й незнайомці.

Полум’яне небо

Дата релиза: 04 Апреля 2024

Молодий письменник Леон вирішує пожити в будинку свого друга на березі моря. Тут він прагне знайти натхнення та завершити книгу. Але через нове знайомство з чарівною дівчиною Леону все не вдається зосередитися на роботі. Коли в будинку з’являються ще кілька несподіваних гостей, неподалік спалахує лісова пожежа. Опинившись у пастці полум’я, герої починають зближуватися.

Сором

Дата релиза: 11 Апреля 2024

Брендон — мешканець Нью-Йорка, одержимий сексом у всіх його проявах. Він частий гість порносайтів, постійний клієнт одразу кількох секс-працівниць, і водночас дивовижно успішний спокусник, перед чарівністю якого не в змозі встояти жодна дівчина. Та внутрішній світ невтомного сексоголіка детонує після того, як у його розкішних холостяцьких апартаментах несподівано оселяється рідна сестра.