ФЕСТИВАЛИ И ПРЕМИИ:

 

- Оскар, 2003 год. Номинация Лучший фильм на иностранном языке - «Финляндия» 
 
- Сезар, 2003 год. Номинация Лучший фильм Евросоюза
 
- Каннский кинофестиваль, 2002 год. Победитель: Большой приз жюри, Серебряная премия за лучшую женскую роль (Кати Оутинен), Приз экуменического (христианского) жюри. Номинации: Золотая пальмовая ветвь
 
- Европейская киноакадемия, 2002 год. Номинации: Лучший фильм, Лучшая мужская роль (Маркку Пелтола), Лучшая женская роль (Кати Оутинен), Лучший режиссер (Аки Каурисмяки), Лучшая операторская работа (Тимо Салминен), Лучшая работа сценариста (Аки Каурисмяки), Приз зрительских симпатий за лучшую работу режиссера (Аки Каурисмяки)
 
- Сан-Себастьян, 2002 год. Победитель: Приз ФИПРЕССИ за лучший фильм года

 

Человек без прошлого

Mies vailla menneisyyttä
C 27 Мая 2004
Страна: Финляндия, Германия, Франция
Хронометраж: 97
Жанр: триллер, драма, мелодрама, комедия, криминал, музыка
Режиссер: Аки Каурисмяки
В ролях: Маркку Пелтола, Кати Оутинен, Юхани Ниемеля, Кайя Пакаринен

Безработный и безымянный мужчина, обитатель финской провинции, едет в Хельсинки с единственной надеждой — найти работу. Но не успеет он сойти с поезда на вокзале, как тут же будет жестоко избит местными хулиганами, избит буквально до смерти. Его доставят в больницу, где он умрет. Умрет, чтобы тут же воскреснуть и, полностью потеряв память, обнаружить себя в совсем другом, нежном Хельсинки. Чтобы забыть прошлое, отказаться от него и получить от судьбы новый шанс. Этот шанс — встреча с Ирмой, женщиной в форме


ТРЕЙЛЕР


СКОРО В ПРОКАТЕ

Цензорка

Дата релиза: 07 Марта 2024

Леся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній вʼязниці. Це світ, населений лише жінками: медсестрами, увʼязненими та наглядачками. Лесю турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За її життям спостерігає співробітниця в’язниці — самотня цензорка Олена, якій усе складніше лишитися осторонь.

І все ж Лоранс

Дата релиза: 14 Марта 2024

Лоранс — учитель старшої школи та письменник, який шалено закоханий у свою дівчину Фред. Їхнє радісне життя перевертається з ніг на голову, коли Лоранс зізнається про свою транссексуальність і намір жити як жінка. Фред обіцяє підтримувати партнера під час його переходу, але новий спосіб життя пари суперечить поглядам друзів, родини та суспільства в цілому.

Зелений кордон

Дата релиза: 21 Марта 2024

Найрезонансніший фільм року від режисерки «Ціни правди» Аґнєшки Голланд.

Пам’ять любові

Дата релиза: 28 Марта 2024

Сильвія проживає детально сплановане рутинне життя. Водночас Сол постійно втрапляє в дивні ситуації, бо забуває те, що з ним сталося буквально кілька годин тому. Їхня зустріч розпочалася з дивного непорозуміння, але цей випадок зближує обох і змушує замислитись, що не такі вже вони й незнайомці.

Полум’яне небо

Дата релиза: 04 Апреля 2024

Молодий письменник Леон вирішує пожити в будинку свого друга на березі моря. Тут він прагне знайти натхнення та завершити книгу. Але через нове знайомство з чарівною дівчиною Леону все не вдається зосередитися на роботі. Коли в будинку з’являються ще кілька несподіваних гостей, неподалік спалахує лісова пожежа. Опинившись у пастці полум’я, герої починають зближуватися.

Сором

Дата релиза: 11 Апреля 2024

Брендон — мешканець Нью-Йорка, одержимий сексом у всіх його проявах. Він частий гість порносайтів, постійний клієнт одразу кількох секс-працівниць, і водночас дивовижно успішний спокусник, перед чарівністю якого не в змозі встояти жодна дівчина. Та внутрішній світ невтомного сексоголіка детонує після того, як у його розкішних холостяцьких апартаментах несподівано оселяється рідна сестра.