ФЕСТИВАЛИ И ПРЕМИИ:

 

Особое упоминание жюри ФИПРЕССИ на МКФ в Салониках, спецприз жюри, премии за сценарий и актёрский ансамбль (Владимир Гарин, Иван Добронравов и Константин Лавроненко) на МКФ в Хихоне, приз имени Фассбиндера в категории «открытие года» в рамках вручения Европейских кинопремий, 3 Национальных приза кинокритики и кинопрессы — за фильм, дебют и операторскую работу, 3 «Золотых орла» — за фильм, операторскую работу и звук (Андрей Худяков), «Золотой жук» за лучший иностранный фильм в Швеции по итогам 2004 года.
 
Золотой глобус, 2004 год
Номинации: Лучший фильм на иностранном языке — «Россия»
 
 
Золотой орел, 2004 год
Победитель: Лучший фильм, Лучшая работа оператора, Лучшая работа звукорежиссера
Номинации: Лучший режиссер (Андрей Звягинцев), Лучший монтаж, 
 
Ника, 2004 год
Победитель: Лучший фильм, Лучшая операторская работа (Михаил Кричман),
Номинации: Лучший режиссер (Андрей Звягинцев), Открытие года (Андрей Звягинцев)
 
Сезар, 2004 год
Номинации: Лучший фильм на иностранном языке
 
Венецианский кинофестиваль, 2003 год
Победитель: Золотой лев, Приз Луиджи де Лаурентиса, Приз всемирной католической ассоциации по коммуникациям (SIGNIS)
Премия Серджио Трассати, Награда CinemAvvenire за лучший дебютный фильм
 
Европейская киноакадемия, 2003 год 
Победитель: Европейское открытие года (Андрей Звягинцев)

Возвращение

C 03 Июня 2004
Хронометраж: 106
Жанр: драма
Режиссер: Андрей Звягинцев
В ролях: Константин Лавроненко, Владимир Гарин, Иван Добронравов, Наталия Вдовина, Елизавета Александрова

В жизни двух братьев неожиданно возникает отец, знакомый им только по фотографии десятилетней давности. Появление странного, чужого для них человека переворачивает их жизнь, когда отец вырывает ребят из привычного существования в тихом родном городе и привозит на заброшенный остров…


ТРЕЙЛЕР


СКОРО В ПРОКАТЕ

Цензорка

Дата релиза: 07 Марта 2024

Леся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній вʼязниці. Це світ, населений лише жінками: медсестрами, увʼязненими та наглядачками. Лесю турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За її життям спостерігає співробітниця в’язниці — самотня цензорка Олена, якій усе складніше лишитися осторонь.

І все ж Лоранс

Дата релиза: 14 Марта 2024

Лоранс — учитель старшої школи та письменник, який шалено закоханий у свою дівчину Фред. Їхнє радісне життя перевертається з ніг на голову, коли Лоранс зізнається про свою транссексуальність і намір жити як жінка. Фред обіцяє підтримувати партнера під час його переходу, але новий спосіб життя пари суперечить поглядам друзів, родини та суспільства в цілому.

Зелений кордон

Дата релиза: 21 Марта 2024

Найрезонансніший фільм року від режисерки «Ціни правди» Аґнєшки Голланд.

Пам’ять любові

Дата релиза: 28 Марта 2024

Сильвія проживає детально сплановане рутинне життя. Водночас Сол постійно втрапляє в дивні ситуації, бо забуває те, що з ним сталося буквально кілька годин тому. Їхня зустріч розпочалася з дивного непорозуміння, але цей випадок зближує обох і змушує замислитись, що не такі вже вони й незнайомці.

Полум’яне небо

Дата релиза: 04 Апреля 2024

Молодий письменник Леон вирішує пожити в будинку свого друга на березі моря. Тут він прагне знайти натхнення та завершити книгу. Але через нове знайомство з чарівною дівчиною Леону все не вдається зосередитися на роботі. Коли в будинку з’являються ще кілька несподіваних гостей, неподалік спалахує лісова пожежа. Опинившись у пастці полум’я, герої починають зближуватися.

Сором

Дата релиза: 11 Апреля 2024

Брендон — мешканець Нью-Йорка, одержимий сексом у всіх його проявах. Він частий гість порносайтів, постійний клієнт одразу кількох секс-працівниць, і водночас дивовижно успішний спокусник, перед чарівністю якого не в змозі встояти жодна дівчина. Та внутрішній світ невтомного сексоголіка детонує після того, як у його розкішних холостяцьких апартаментах несподівано оселяється рідна сестра.