ФЕСТИВАЛИ И ПРЕМИИ:

 

Особое упоминание жюри ФИПРЕССИ на МКФ в Салониках, спецприз жюри, премии за сценарий и актёрский ансамбль (Владимир Гарин, Иван Добронравов и Константин Лавроненко) на МКФ в Хихоне, приз имени Фассбиндера в категории «открытие года» в рамках вручения Европейских кинопремий, 3 Национальных приза кинокритики и кинопрессы — за фильм, дебют и операторскую работу, 3 «Золотых орла» — за фильм, операторскую работу и звук (Андрей Худяков), «Золотой жук» за лучший иностранный фильм в Швеции по итогам 2004 года.
 
Золотой глобус, 2004 год
Номинации: Лучший фильм на иностранном языке — «Россия»
 
 
Золотой орел, 2004 год
Победитель: Лучший фильм, Лучшая работа оператора, Лучшая работа звукорежиссера
Номинации: Лучший режиссер (Андрей Звягинцев), Лучший монтаж, 
 
Ника, 2004 год
Победитель: Лучший фильм, Лучшая операторская работа (Михаил Кричман),
Номинации: Лучший режиссер (Андрей Звягинцев), Открытие года (Андрей Звягинцев)
 
Сезар, 2004 год
Номинации: Лучший фильм на иностранном языке
 
Венецианский кинофестиваль, 2003 год
Победитель: Золотой лев, Приз Луиджи де Лаурентиса, Приз всемирной католической ассоциации по коммуникациям (SIGNIS)
Премия Серджио Трассати, Награда CinemAvvenire за лучший дебютный фильм
 
Европейская киноакадемия, 2003 год 
Победитель: Европейское открытие года (Андрей Звягинцев)

Возвращение

C 03 Июня 2004
Хронометраж: 106
Жанр: драма
Режиссер: Андрей Звягинцев
В ролях: Константин Лавроненко, Владимир Гарин, Иван Добронравов, Наталия Вдовина, Елизавета Александрова

В жизни двух братьев неожиданно возникает отец, знакомый им только по фотографии десятилетней давности. Появление странного, чужого для них человека переворачивает их жизнь, когда отец вырывает ребят из привычного существования в тихом родном городе и привозит на заброшенный остров…


ТРЕЙЛЕР


СКОРО В ПРОКАТЕ

Місто загублених дітей

Дата релиза: 05 Октября 2023

Кранк — божевільний науковець Міста загублених дітей. Через нездатність спати, він швидко старішає. Тому він викрадає дітей — щоб привласнити їхні сни. Та одного разу в місті з’являється кремезний чоловік, на ім’я Один, який розшукує свого зниклого молодшого брата. Разом із відважною дівчинкою Мієт і юрбою дітлахів, він кидає виклик злодію та його посіпакам.

Великий утікач

Дата релиза: 19 Октября 2023

Втеча з дому у 89 років виглядає абсурдно, але не для ветерана Бернарда Джордана. Чоловік таємно покидає будинок для літніх людей, щоб відвідати річницю дня висадки союзників у Франції. Але тихо втекти не вдається: зникнення чоловіка спричиняє справжній переполох у його рідному містечку, а сам він потрапляє у заголовки газет, привертаючи до себе увагу всього світу.

Ніч живих мерців

Дата релиза: 26 Октября 2023

Група різних за характерами та упередженнями людей ховається у покинутому будинку, намагаючись сховатись від мерців, що ожили та покидають цвинтар у пошуках свіжої людської плоті. Прагматичний Бен робить усе можливе, аби контролювати ситуацію, але коли кровожерливі зомбі оточують будинок, інші вцілілі починають панікувати.

На Адаманті

Дата релиза: 02 Ноября 2023

«Адамант» — це унікальний психіатричний лікувальний центр: плавуча споруда, розташована на Сені в самому центрі Парижа. Заклад приймає дорослих, які страждають на психічні розлади, пропонуючи їм вид догляду, який вкорінить їх у часі та просторі й допоможе їм відновитися. Команда, що керує ним, намагається якнайкраще протистояти знелюдненню психіатрії.

Королівство тварин

Дата релиза: 02 Ноября 2023

Світ охоплює хвиля мутацій, які перетворюють звичайних людей на тварин. Франсуа робить усе, щоб урятувати свою дружину, яка зазнала впливу цього таємничого явища. Поки навколо з’являються все нові істоти, головний герой і його 16-річний син рушають на пошуки, що змінять їхні життя назавжди.

Опале листя

Дата релиза: 09 Ноября 2023

Випадкова зустріч у караоке-барі змінює життя чоловіка і жінки, які шукають своє кохання. І хоча між ними проскакує іскра, на шляху до щастя цих двох з’являються численні перешкоди — від загублених телефонних номерів до помилкових адрес, алкоголізму та чарівного безпритульного собаки.