25-й Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів оголосив лауреатів

04 Октября 2022, 15:28

Переможців найбільшого інтерактивного кінофестивалю обрали шляхом голосування понад 100 тисяч глядачів з усього світу. В Україні покази фіналістів тривають.

25-й ювілейний Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів оголосив переможців у номінаціях «Найкращий фільм» і «Найкраща акторська робота».

Цього року найкращою стрічкою у всесвітній битві режисерів стала іспанська комедія «Лікування» про чудернацький метод боротьби з облисінням із неочікуваним побічним ефектом.

«Дуже дякую всім, хто проголосував за короткометражний фільм, це велика честь. Я хотів би присвятити його моїм кузенам, які, на жаль, перестали зі мною спілкуватися після прем’єри», — коментує Альваро Кармона, режисер і сценарист картини.

Срібну медаль виборов драматичний трилер «Вільне падіння» французького режисера Еммануеля Тененбаума. Події стрічки розгортаються довкола терористичної атаки 11 вересня на Всесвітній торговельний центр у Нью-Йорку.

Бронзову медаль здобула робота «Плавець свободи» (Австралія, Франція) режисерки Олівії Мартін-Макґуайр. Це інноваційний анімаційний документальний фільм про небезпечний заплив із Китаю до Гонконгу — історію, яка має гучне відлуння у сьогоденні.

Відзнаку за найкращу акторську гру здобула Еліна Патракка, виконавиця головної ролі у фільмі «Ковдра» (Фінляндія). Картина про 10-річну дівчинку, яку відправляють за молоком для братика. Її історія розгортається на тлі радянсько-фінської війни.

Українські кіномани долучилися до вибору переможців і також голосували під час показів 25-го всесвітнього фестивалю короткометражного кіно в українських кінотеатрах. У симпатіях щодо переможця українці розійшлися з глядачами по всьому світу — найбільше голосів в Україні отримала саме фінська стрічка «Ковдра» режисера Теппо Айраксінена про події 1939 року у Фінляндії. У виборі ж найкращої акторки Україна була солідарна з іншими країнами — робота Еліни Патракки, виконавиці головної ролі у «Ковдрі» сподобалася українцям найбільше.

Переможна комедія «Лікування» зайняла в локальному голосуванні другу сходинку. Трилер «Вільне падіння» посів третє місце.

Щорічний Мангеттенський кінофестиваль короткометражних фільмів відзначив своє 25-річчя у понад 500 містах 6 континентів. В росії покази не проходили. Кожен глядач міг стати членом міжнародного журі та взяти участь у виборі найкращої короткометражки року. 26-й фестиваль відбудеться у вересні 2023-го року.

Організатор Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів в Україні — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Покази добірки з 10 фіналістів Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів продовжуються в кінотеатрах країни. Стрічки демонструються в українській озвучці.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: