Кіно незламності: у Києві відбудеться фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно»

23 Января 2023, 13:17

У межах кіноогляду продемонструють чотири стрічки: драми про війну та її наслідки, комедію про дружбу та зворушливу драму про стосунки батька й сина.

З 16 до 19 лютого в київському кінотеатрі «Жовтень» триватиме фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно». Подія відбудеться під гаслом «Кіно незламності». Це символічний посил, адже незламність — спільна риса народів Ізраїлю та України. Так, Ізраїль — це країна, яка в умовах постійної воєнної загрози створила передову систему безпеки, міцну економіку та провадить культурну діяльність, у тому числі розвиває кінематограф. Водночас Україна вже 11 місяців стримує російську агресію, і життя, зокрема культурне, тут також не стає на паузу — навіть попри війну та відключення світла тривають кінофестивалі.

Подію проводять Посольство Держави Ізраїль в Україні та кінокомпанія «Артхаус Трафік».

На фестивалі покажуть чотири знакові ізраїльські фільми, визнані на батьківщині: у добірку ввійшли номінанти та лауреати Премії Ізраїльської кіноакадемії, а також фільми-учасники найбільшого кінофестивалю країни — Хайфського.

Подію відкриє епічна воєнна драма «Образ перемоги», заснована на реальних подіях часів Війни за Незалежність Ізраїлю. Сюжет картини розгортається довкола рейду озброєних формувань Єгипту на єврейську комуну Ніцанім. У 2021 році стрічку відзначили Преміями Ізраїльської кіноакадемії за Найкращі операторську роботу та грим. «Образ перемоги» став найдорожчим ізраїльським фільмом за всю історію.

Зворушлива драма «Доброго ранку, сину» майстерно відображає, з якими випробуваннями стикаються родини військових в Ізраїлі та в усьому світі. У центрі сюжету — тяжко поранений солдат, а також його родина, друзі та лікарі, які борються за життя юнака. Картина з національної конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю у Хайфі 2018 року.

Є в добірці й комедія — копродукція Ізраїлю та Франції «Паризький бутік». Стрічка розповідає про пригоди та раптову дружбу в Єрусалимі двох жінок — юристки у відрядженні та водійки таксі, яка зустріла її в аеропорту. У 2020 році фільм отримав шість номінацій на Премію Ізраїльської кіноакадемії.

«Аж осьде ми!» — драма спільного виробництва Ізраїлю та Італії. Це картина про чоловіка, який присвятив своє життя вихованню сина з аутизмом. Коли хлопець стає дорослим, він мусить перебратися до спеціалізованого закладу, але неготовий до розлуки батько організовує втечу. У 2020 році стрічку відібрали до офіційної програми Каннського фестивалю, а на батьківщині вона здобула Премії Ізраїльської кіноакадемії за найкращі режисуру, сценарій, роботу акторів першого й другого планів.

Фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно» проходитиме в кінотеатрі «Жовтень» у Києві 16—19 лютого. Усі покази відбуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Квитки незабаром з’являться на сайті кінотеатру.

Медіапартнери: телеканал «Київ», Наш Київ, Mind.ua, Moviegram, dovkola.media


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: