Класичний фільм «Скромна чарівність буржуазії» покажуть в українських кінотеатрах

26 Января 2023, 13:02

50 років тому стрічка метра сюрреалістичного кіно Луїса Бунюеля здобула премію «Оскар». Новітню цифрову реставрацію картини продемонструють у лютому.

23 лютого на великі екрани обраних українських кінотеатрів вийде класична комедія «Скромна чарівність буржуазії» — сатира на лицемірний світ вищого суспільства.

За сюжетом група статусних друзів відчайдушно намагається вишукано попоїсти. Та на їхньому шляху до омріяної вечері виникає низка перепон. Розбалувані буржуа втрапляють у химерну пригоду, коли легка буденність стає нічним кошмаром. Схоже, ця компанія так і залишиться голодною.

«Скромна чарівність буржуазії» — один із фільмів «пізнього стилю» видатного режисера Луїса Бунюеля. Він зняв стрічку в 1972 році, коли вже був широко відомий своїми сюрреалістичними й почасти скандальними картинами. Після номінації фільму на «Оскар» Бунюель повсюдно демонстрував байдужість до Премії та навіть жартував у інтерв’ю, що підкупив Кіноакадемію. Зрештою, у 1973 році стрічка таки отримала «Оскар» як найкращий іншомовний фільм.

«Скромна чарівність буржуазії» входить у низку престижних списків: 100 найкращих фільмів світового кіно за версією BBC, 100 найкращих фільмів на думку журналу Time, а також 1000 фільмів, які потрібно подивитися, перш ніж померти за версією The Guardian.

Через тематичну схожість, а також подібність творчих прийомів медіа неодноразово порівнювали зі «Скромною чарівністю буржуазії» торішній гіт «Трикутник смутку» (зокрема, такі порівняння були в американському виданні Variety та українському Kinowar.com).

Фільмом «Скромна чарівність буржуазії» продовжується ретроспективна лінія показів культової кінокласики від кінокомпанії «Артхаус Трафік». Також у цій серії:

●      «8 жінок» (2002), режисер Франсуа Озон — покази тривають у київському кінотеатрі «Жовтень»;

●      «Смак вишні» (1997), режисер Аббас Кіаростамі — у березні.

Фільм «Скромна чарівність буржуазії» вийде в обмежений прокат 23 лютого — подивитися його буде можливо в обраних кінотеатрах.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: