Команда фільму «Мирні люди» Оксани Карпович презентує український артпостер

16 Мая 2024, 16:55

Намалювала його Дана Кавеліна — художниця з Мелітополя.

31 травня на 21 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться українська премʼєра фільму «Мирні люди» Оксани Карпович. Стрічка стане фільмом-відкриттям фестивалю. Спеціально до української премʼєри фільму команда презентує офіційний артпостер, який створила мисткиня Дана Кавеліна. 

Артпостер

«Мирні люди» — це нетрадиційне роуд-муві деокупованими українськими територіями, яке демонструє руйнування спричинені повномасштабним російським вторгненням. Аудіоряд стрічки побудований на перехоплених телефонних розмовах російських військових з їхніми близькими. Це ті самі далекі від війни «мирні люди», висловлювання яких шокують особливою жорстокістю.

Авторкою артпостера стала Дана Кавеліна — українська мисткиня, яка працює з текстом, живописом, графікою, відео та інсталяцією, створює анімаційні фільми. Предметом її робіт є особисті та історичні травми, вразливість, сприйняття війни поза межами мейнстримних наративів.

Режисерка фільму Оксана Карпович розповідає, що давно стежила за роботами Дани Кавеліної та свого часу була дуже зворушена її фільмом «Лист до горлиці» (Letter to a Turtledove). А під час повномасштабного вторгнення росії в Україну графічні роботи Дани, які вона публікувала онлайн, особливо відгукнулися режисерці: 

«Роботи Кавеліної дуже близькі моїй мистецькій чуттєвості й баченню своїм прямим антивоєнним характером і грубою темною формою. Дана — художниця, чиє рідне місто Мелітополь сьогодні є тимчасово окупованим РФ, тож я довіряю її голосу, він виходить із місця особистої травми. Кавеліній вдається виражати жах і потворність російської війни та насилля загалом, залишаючи при цьому місце для віри в гуманізм»,додає Оксана Карпович.

Робота над постером склалася дуже органічно. Запропонований Даною варіант зображення було затверджено одразу, а згодом — допрацьований всього за декілька підходів. «Мирні люди» свідомо не показують обличчя росіян і росіянок, яких ми чуємо, але створюють простір для того, щоб глядачі могли їх уявити:

«Якби фільм був людиною, то афіша була б її ID-документом, що показує її ідентичність, і водночас — продовжує її в іншій площині. Із самого початку роботи над фільмом я вбачала нашу афішу алегоричною: згустком змісту фільму, а не буквальною його ілюстрацією. Я уявляю російських окупантів людьми безликими та стурбованими, такими, які перебувають в муках власного невігластва, зациклені на собі й відірвані від реальності. Моя вказівка Кавеліній була саме такою — зобразити людей у пеклі. Їй вдалося це надзвичайно», — зазначає Карпович.

Фільм отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі у секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International, а режисерка Оксана Карпович отримала нагороду BAFICI за найкращу режисерську роботу. Після прем’єри картина викликала великий міжнародний резонанс і була запрошена до програм багатьох провідних кінофорумів.

Фільм створено за підтримки: SODEC, Téléfilm Canada, Conseil des arts et des lettres du Québec, CNC, Visions sud est, Swiss Agency for Development and Cooperation, Chicken & Egg Pictures 2022 Critical Issues Fund Grant, Hot Docs Ted Rogers Fund, Procirep — Société des Producteurs et de l’Angoa.

Міжнародний сейлзагент: Lightdox.

Підтримка міжнародної промоції: Український інститут та Єврімаж.

Український дистрибутор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триватиме з 31 травня до 9 червня. Другим фестивалем, де покажуть фільм «Мирні люди» в Україні стане Миколайчук OPEN у Чернівцях (15-23 червня). 

В український прокат картина вийде невдовзі після фестивальних показів — 29 серпня.

Візуальні матеріали фільму:

Український артпостер

Фото режисерки

Кадри

 

Соціальні мережі фільму «Мирні люди»:

Facebook

Instagram

 

 

 

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: