Названо дати проведення Київського тижня критики в 2023 році

31 Октября 2022, 17:00

Найгучніші українські прем’єри та аншлагові покази: шостий Київський тиждень критики відбувся у звичному форматі попри війну. Наступний кінофестиваль анонсовано.

Завершився шостий Київський тиждень критики, який проходив 20—27 жовтня. Попри війну фестиваль відбувся у звичному форматі в кінотеатрі «Жовтень». За підрахунками організаторів подія зібрала 6500 глядачів. Сьомий Київський тиждень критики відбудеться з 26 жовтня до 1 листопада 2023 року.

У 2022 році розширилась програма фестивалю: до неї увійшли 28 стрічок, які були показані в межах 5 секцій:

●      Міжнародна програма — гіти цьогорічних Каннського та Берлінського кінофестивалів.

●      Ретроспективна програма Gamechangers, присвячена фільмам та режисер(к)ам, які змусили світ по-іншому подивитись на кінематографії своїх країн.

●      «Фокус: Україна—Велика Британія» — актуальні фільми, які відображають кінопроцес обох країн, з його жанровими та авторськими пошуками; програма створена спільно українськими та британськими кінокритиками.

●      Українські Ґала-прем’єри — три національні прем’єри гучних українських фільмів, уже визнаних у світі.

●      Ретроспектива «Історія української комедії» — створена спільно з Довженко-Центром програма жартівливих вітчизняних стрічок 1929—1994 років.

У день відкриття Київського тижня критики відбулася церемонія нагородження п’ятої Національної премії кінокритиків «Кіноколо», яка проходила в прямому ефірі телеканалу «Суспільне Культура». Тріумфаторкою стала стрічка «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука: картина здобула головну нагороду — за Найкращий повнометражний ігровий фільм — та перемогла ще в чотирьох номінаціях. Повний перелік лауреатів.

Також у межах фестивалю проходили дискусії:

●      «Творення є акт волі. KIНO-KOЛО» — творча дискусія щодо актуальності українських друкованих мистецьких медіа. Подія була присвячена відновленню часопису «КІНО-КОЛО» — профільного видання про українське кіно та кіновиробництво.

●      «Історична пам’ять і український міф», у межах якої учасники обговорили український міф, українські наративи, український пантеон героїв та їхній зв'язок з історичною пам'яттю.

Упродовж фестивалю тривав збір коштів для Волонтерського руху «Спільна мета». За час події було зібрано 93 тисячі гривень.

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арт-кіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині: співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець Довженко-Центру і режисер Станіслав Битюцький, колумніст і автор публікацій у виданнях LB.ua, «Фокус» та DTF Magazine Сергій Ксаверов і кінокритикиня Анна Дацюк.

Київський тиждень критики фінансується зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Партнери: Австрійське бюро кооперації у Львові та Австрійський культурний форум у Києві, Французький інститут в Україні та проєкт «Сезон культури Велика Британія/Україна» за підтримки Британської Ради в Україні спільно з Українським інститутом.

Генеральний медіапартнер Національної премії кінокритиків «Кіноколо»«Суспільне Культура».

Медіапартнери фестивалю: LB.ua, The Village Україна, DTF Magazine, Загін Кіноманів, Moviegram, Свідомі, Megogo.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: