Реакція Європейської кіноспільноти на вторгнення Росії в Україну

23 Марта 2022, 20:15

Оголошення Росією війни Україні – точно не те, чого могла очікувати європейська спільнота в 21 столітті. 24 лютого 2022 року уряд Володимира Путіна здійснив широкомасштабний наступ на українську територію, поширивши своє вторгнення з уже окупованих територій (Крим і частина Донбасу) на інші ключові регіони країни, зокрема на столицю Київ. Настав хаос, тисячі українців намагалися втекти з країни, а президент України Володимир Зеленський ввів воєнний стан для боротьби з російським ворогом.

Вторгнення викликало міжнародне засудження, і кіноіндустрія не є байдужою до бід і страждань, які зараз переживають громадяни України.

Ось огляд реакцій (включно з нещодавніми) від професіоналів у кіно, які з’явилися від початку вторгнення:

FIAPF (Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів) призупинила акредитацію Московського міжнародного кінофестивалю і Міжнародного кінофестивалю «Послання до людини».

Міжнародний кінофестиваль Bif&st-Bari вручить премію Федеріко Фелліні українським кінематографістам. Нагороду отримає українська режисерка Дарія Онищенко, яка стане амбасадоркою своїх колег. Того ж дня Онищенко представить у Барі свій фільм «Забуті» – насичену та захопливу драму про трагічну ситуацію в Україні.

Оліас Барко, французько-бельгійський режисер, який створив вірусне відео про гіпотетичну атаку в Парижі, воює проти Росії на українському фронті.

CPH:DOX підтримує Україну на знак солідарності з Україною та її режисерами. Фестиваль додає до цьогорічної програми три українські фільми, а також проводить спеціальну програму із семи потужних фільмів, присвячених Україні.

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» опублікував відкритий лист до кіноіндустрії із закликом бойкотувати російське кіно.

Французькі режисери Ніколя Блі та Стефан Юбер-Блі, режисери «Нуль безкарності», надіслали відкритий лист, у якому підтримують українських кінематографістів і закликають до бойкоту російського кінематографа.

Сараєвський кінофестиваль оголосив, що додасть Україну до своїх офіційних секцій: конкурсних програм ігрового, документального, короткометражного та студентського фільмів, програми In Focus, Днів кіноіндустрії CineLink, програми Talents Sarajevo, а також новоствореної програми резиденції для режисерів з України.

Чесько-словацька дистриб’юторська компанія Film Europe допомагає фонду підтримки України гуманітарної організації People in Need у Словаччині, надсилаючи кошти від продажу французько-швейцарсько-українського фільму «Ольга» режисера Елі Ґраппе.

Crew United створили платіформу Filmmakers for Ukraine. Вона спрямована на підтримку українських кінематографістів та їхніх сімей, а також неблагополучних груп та меншин в Україні.

На Краківському кінофестивалі продемонструють фільми з Національного конкурсу Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який мав розпочатися 25 березня у Києві.

Кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) представить українські проєкти в Каннах у травні цього року та запустить кінопрограму, присвячену українському кінематографу, на своїй веб-платформі.

Стримінгова платформа DAFilms запровадила спеціальну програму в підтримку України. 40% від виручки, отриманої за показ кожного фільму з цієї програми, перераховуються документалістам, які зараз беруть участь у зйомках у зонах бойових дій.

Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art створив 4 кураторські програми короткометражних фільмів з України, які доступні онлайн. Усі виручені кошти підуть на допомогу українським дітям.

Словацький інститут кіно рішуче засуджує агресію Російської Федерації проти суверенітету України, виражає солідарність і повну підтримку її народу. Інституція призупиняє роботу з російською та білоруською кіноіндустрією.

Міжнародна коаліція кінематографістів у зоні ризику (ICFR) запускає «Надзвичайний фонд для кінематографістів» на хвилі війни в Україні.

Netflix оголосив, що повністю припиняє свої послуги в Росії через вторгнення в Україну.

Європейська мережа сейлз-агентів Europa International солідарна з українським народом, і її члени припинять подальші справи з Росією, оскільки триває війна.

Польський інститут кіно підтримує українських кінематографістів створенням фонду сприяння польсько-українському кіно та культурним ініціативам. Також інституція розміщує оголошення про вакансії на вкладці «Допомога для громадян України», пропонує офісні приміщення, юридичну допомогу.

Компанія New Europe Films Sales, сейлз-агент фільму «Відблиск» Валентина Васяновича, обіцяє співпрацювати з зацікавленими у стрічці фестивалями та дистриб’юторами, відмовляючись від комісії за свої послуги, щоб передавати продюсерам фільму 100% доходу.

Український продюсер Денис Іванов надсилає відкритий лист із проханням підтримати бойкот російського кіно та культури.

Український режисер Олег Сенцов просить міжнародну кіноспільноту підтримати бойкот російського кіно та культури.

Кінотеатри-члени Міжнародної конфедерації артхаусних кінотеатрів (CICAE) демонструють на своїх екранах візуальне повідомлення про солідарність із українцями.

Міжнародний кінофестиваль у Стокгольмі, де в попередньому році переміг фільм Олега Сенцова «Носоріг», цьогоріч зробить фокус на Україні. Також у програму будуть недопущені російські фільми з державним фінансуванням. Стокгольмський дитячий кінофестиваль, що стартує вже 28 березня, також запустив кампанію для дітей, які постраждали від війни.

Кінопродюсерка Юлія Сінкевич стала головою журі Міжнародного конкурсу фестивалю Series Mania Festival, що триває до 25 березня у Ліллі, Франція.

Свою підтримку українцям висловлює і Міжнародний союз кінотеатрів (UNIC), заявляючи про готовність допомогти українським колегам у відновленні зруйнованих кінотеатрів, коли для цього прийде час.

Європейська кіноакадемія (EFA) «недвозначно засудила» вторгнення президента Путіна в Україну, виключила Росію з Європейської кіноакадемії та приєдналася до Української кіноакадемії у бойкоті російських фільмів.

Члени Української кіноакадемії від імені товариства українських кінопрофесіоналів і діячів культури закликають бойкотувати російський кінематограф.

Українське відділення FIPRESCI просить членів FIPRESCI «утримуватися від участі в будь-яких фільмах чи інших заходах, організованих, організованих або фінансованих, прямо чи опосередковано, Російською Федерацією. Ми закликаємо вас не брати участі онлайн чи іншим чином у будь-яких кінофестивалях та культурних фестивалях, форумах у Російській державі».

Білоруська кіноспільнота виступила із заявою, в якій «рішуче засуджує військову агресію Росії проти України. Ми обурені тим, що російський агресор використовує нашу територію для запуску смертоносних ракет в Україну».

Українські режисери Олег Сенцов, Валентин Васянович, Марина Ер Горбач, Наталка Ворожбит, Ірина Цілик, Наріман Алієв, а також виконавча директорка Української кіноакадемії та Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух закликають міжнародну аудиторію не мовчати та не мовчати й не стояти осторонь, просити допомоги та певних дій, які можуть допомогти Україні відновити мир.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: