Стрічка «Маріуполіс 2» про життя Маріуполя відкриє фестиваль Docudays UA

13 Октября 2022, 16:18

Фільм литовського режисера, убитого російськими військовими, вийде в український кінопрокат у листопаді. Українська прем’єра відбудеться на фестивалі Docudays UA.

17 листопада в українських кінотеатрах вийде картина Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2», у якій задокументовані події березня 2022 року в Маріуполі. Представлено офіційний український тизер.

З початком повномасштабного вторгнення литовський режисер повертається в Маріуполь, де 6 років тому зняв фільм. Він хоче продовжити фіксувати життя міста під загрозою війни. Вдалині тривають бої за «Азовсталь», видніється Маріупольський драмтеатр, позначений як місце схованки дітей. Цей фільм створений із врятованих фрагментів відео, знятих Мантасом Кведаравічюсом, якого наприкінці березня 2022 року взяли в полон і вбили російські військові.

Знятий режисером матеріал зберегла його наречена, українка Ганна Білоброва, яка перебувала в Маріуполі разом із ним. Вона змогла вивезти відео до Литви, де змонтувала фільм разом із Дунею Сичовою — монтажеркою першої частини «Маріуполіса».

Світова прем’єра відбулася в позаконкурсній секції «Спеціальний показ» 75-го Каннського кінофестивалю, де стрічка отримала Спеціальний приз журі «Золоте око».

Українська прем’єра фільму «Маріуполіс 2» відбудеться 11 листопада — він відкриє Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

На екрани українських кінотеатрів стрічка «Маріуполіс 2» вийде 17 листопада.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: