У кінотеатрах покажуть «Піаніста» Романа Поланскі до ювілею стрічки

21 Ноября 2022, 10:55

Три премії «Оскар» та Едрієн Броуді в головній ролі: знаменитий фільм відзначає 20-річчя.

1 грудня на великі екрани обраних українських кінотеатрів вийде картина «Піаніст». Одна з найвидатніших стрічок про Голокост відзначає 20-річчя. Саме цій події присвячене повернення фільму на великі екрани.

Картина розповідає реальну історію Владислава Шпільмана — одного з найкращих піаністів Польщі 1930-х. Головний герой займається музикою, доки країну не окуповують нацисти. Разом з іншими євреями він потрапляє у ґетто, а згодом дивом уникає депортації до концтабору. Переховуючись, чоловік стає свідком численних нацистських злочинів. Але навіть у темні часи війни Шпільману допомагають вижити дві речі: доля та майстерність музиканта…

Режисер стрічки — Роман Поланскі, знаменитий кінорежисер, володар найважливіших нагород у кінематографі: «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, «Золотого ведмедя» Берлінале, «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю, «Оскара», «Сезара», «Золотого глобуса», BAFTA і «Фелікса».

Тема Голокосту близька Роману Поланскі: його батьки були в'язнями концентраційних таборів. Під час зйомок «Піаніста» режисер познайомився з чоловіком, який допомагав його сім'ї пережити війну.

Головну роль у фільмі виконав Едрієн Броуді, який спеціально до зйомок скинув 14 кілограмів ваги.

Картину відзначили трьома преміями «Оскар»: за Найкращі чоловічу роль першого плану, режисуру та адаптований сценарій. «Піаніст» став першим фільмом, який здобув французьку премію «Сезар» як найкращий фільм, у якому не було вимовлено жодного слова французькою. Водночас Броуді став першим американським актором, який отримав «Сезар» у номінації «Найкращий актор».

Фільм входить у Топ-100 фільмів на платформі IMDb, 100 найвеличніших вільмів 21 століття за версією BBC.

Стрічкою «Піаніст» продовжується серія ретроспективи культової кінокласики від кінокомпанії «Артхаус Трафік». Пізніше на великі екрани вийдуть:

●      «8 жінок» (2002), режисер Франсуа Озон — у січні 2023-го.

●      «Скромна чарівність буржуазії» (1972), режисер Луїс Бунюель — у лютому 2023-го.

●      «Смак вишні» (1997), режисер Аббас Кіаростамі — у березні 2023-го.

Фільм «Піаніст» вийде в обмежений прокат 1 грудня — подивитися його буде можливо в обраних кінотеатрах.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: