Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» покажуть у Гаазі

23 Марта 2023, 11:15

Культурна дипломатія в дії: стрічки представлять Україну в конкурсній програмі Міжнародного фестивалю Movies That Matter та нагадають про російсько-українську війну.

Картини «Бачення метелика» Максима Наконечного та «Залізні метелики» Романа Любого будуть показані на Міжнародному кінофестивалі про права людини Movies that Matter у Гаазі. Фільми братимуть участь у конкурсній програмі Camera Justitia. Обидві роботи торкаються проблеми воєнних злочинів росії в Україні.

«Бачення метелика» — дебютна повнометражна стрічка режисера Максима Наконечного. Сценарій написаний у співавторстві з письменницею та режисеркою Іриною Цілик. Картина брала участь у Каннському фестивалі, а також стала переможницею Одеського міжнародного кінофестивалю. Фільм виходить в українських кінотеатрах 6 квітня.

Головна героїня у виконанні акторки Ріти Бурковської — аеророзвідниця з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики.

Продюсерки — Ліза Сміт і Дар’я Бассель. Міжнародні копродюсери — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла. Країни виробництва: Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production). Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту.

«Залізні метелики» — документальна стрічка режисера Романа Любого (також відомий за проєктами «Зошит війни» та «Євромайдан. Чорновий монтаж»). Світова прем’єра картини відбулася в конкурсі кінофестивалю «Санденс», а європейська — на Берлінському міжнародному кінофестивалі. В українських кінотеатрах фільм покажуть у липні 2023 року.

Стрічка досліджує обставини збиття літака MH17, риторику російських пропагандистів навколо цієї події, та реакцію світової спільноти на цей злочин. Сюжет картини розгортається завдяки поєднанню документальних кадрів із сучасним театром та анімацією.

Спродюсували фільм Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехмер, Ізабель Бертолон, а також Тріні Гьотце. Над фільмом працювали кінооб’єднання «Вавилонʼ13» у копродукції з німецькими компаніями TRIMAFILM та RBB/ARTE за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.


ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: