Український трейлер комедії «Не очікуйте забагато від кінця світу» від режисера фільму «Невдалий трах, або Шалене порно»

12 Июня 2024, 13:40

Фільм-претендент на «Оскар» 2024 від Румунії вийде в обраних українських кінотеатрах після прем’єри на фестивалі «Миколайчук OPEN».

11 липня в обраних українських кінотеатрах розпочнуться покази комедії «Не очікуйте забагато від кінця світу». Це новий фільм одного з представників Румунської нової хвилі, багаторазового лавреата Берлінського міжнародного кінофестивалю — режисера Раду Жуде, найбільше відомого своєю стрічкою «Невдалий трах, або Шалене порно». Картина була висунута на здобуття Премії «Оскар» у 2024 році як претендент від Румунії в категорії «Найкращий міжнародний фільм». Вперше в Україні фільм покажуть у межах кінофестивалю «Миколайчук OPEN», який проходитиме в Чернівцях з 15 до 23 червня.

Офіційний український трейлер

Прокат стрічки обмежений — подивитися її можна буде лише в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу. Розклад незабаром з’явиться на сторінці фільму.

У центрі сюжету — Анджела, яка понаднормово гарує на низькооплачуваній роботі. Розважитися й відволіктися від стресу їй допомагає TikTok, де вона викладає їдкі глузливі відеоролики, приховавши своє обличчя маскою. Дівчина працює асистенткою продюсера і цілий день їздить містом задля безглуздого проєкту — сюжету про безпеку на робочому місці на замовлення транснаціональної компанії. Але раптово під час фільмування вибухає скандал.

В одному фільмі Раду Жуде поєднує новітні медіа у вигляді TikTok-маски з кадрами з чорно-білого класичного румунського фільму «Анджела їде далі» (1981). Таким чином режисер проводить паралелі між головною героїнею у сучасному світі та жінкою, яка була водійкою майже 50 років тому та їздила тими ж вулицями.

У фільмі зіграли Ілінка Манолаке та Катя Паскарю з попереднього фільму Жуде «Невдалий трах, або Шалене порно». Також у фільмі зіграла Ніна Госс, що раніше знімалась в «Тар» Тодда Філда та стрічці «Барбара» Крістіана Петцольда. 

Cвітова премʼєра картини відбулася на Міжнародному кінофестивалі у Локарно, де вона отримала Спеціальний приз журі. 

У фільмі згадується російсько-українська війна, а сам режисер у житті активно засуджує агресію росії. Він кілька разів публічно висловлювався проти країни-агресорки та її президента. Так, під час Берлінале він написав у книзі гостей Берліна в присутності мера Fuck Putin 4ever, у колонці для Film Comment написав «До біса Путіна, російську армію та всіх їхніх прихильників!», а на фестивалі в Локарно підтримав українську режисерку Марину Вроду, яка у промові згадувала членів команди, що загинули на війні, гаслом «Слава Україні!»

Оцінка фільму на IMDb становить 7,5 з 10, а на Letterboxd — 3,9 з 5. Рейтинг на Rotten Tomatoes складає 99% з позначкою «Сертифікована свіжість», яка присуджується фільмам із найкращими рецензіями. Оцінка на Metacritic — 95 зі 100 із позначкою «Обовʼязковий до перегляду».

Газета The New York Times назвала фільм Жуде «Їдко-смішним», а журнал The New Yorker«Шаленим». Профільне видання Variety характеризує стрічку як «Блискуче химерну сатиру на корпоративну культуру», а IndieWire — як «румунську відповідь Рубену Естлунду» (режисеру сатиричних «Трикутника смутку» і «Квадрата»).

Покази фільму «Не очікуйте забагато від кінця світу» в Україні здійснюються за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Візуальні матеріали:

Постер

Горизонтальний постер

Трейлер (YouTube)

Трейлер (для завантаження)

Кадри

 

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
АРХИВ НОВОСТЕЙ
ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

Следите за новостями в социальных сетях: